برای مصرف کنندگان مسکرات نیز که توسط نیروی انتظامی یا ضابطان قضایی بازداشت شوند، علاوه بر تشکیل پرونده قضائی، ۵ ساعت کلاس آموزشی پیش‌بینی شده اســت.

138969 441 هشت ساعت آموزش برای متهمان بدحجابی

 

مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری اســتان فارس گفت: در راســتای ممانعت از سابقه‌دار شدن مرتکبان برخی جرائم، کسانیکه به اتهام بدحجابی بازداشت شوند به‌جای معرفی به دادگاه‌ها، به معاونت پیشگیری از جرم معرفی شده و در یک کلاس ۸ ساعته آموزشی شرکت خواهند کرد.
 
به نقل ایسنا، اسماعیل اکبری چهارشنبه ۷ تیرماه در جمع خبرنگاران افزود: براساس قانون و آئین‌نامه اجرایی مرتبط با پیش‌فطریقه ساختمان‌ها(آپارتمان)، بنگاه‌های معاملات املاک حق تنظیم سند پیش‌فطریقه را نداشته و تنها اجازه دارند مذاکرات اولیه را سامان دهند.
 
او تصریح کرد: تمام معاملات در این زمینه باید در دفاتر اسناد رسمی انجام شده و همراه با امضاء و مبادله سند رسمی باشد و هرگونه معامله در این رابطه بدون تبادل اسناد رسمی، جرم محسوب می‌شود و محکومیت‌هایی را در پی دارد.
 
اکبری اضافه کرد: اجرایی شدن این قانون و نوآوری‌هایی که براساس آن در فارس انجام شده اســت، در صورت مشارکت و همراهی مردم می‌تواند ظرفیتی بزرگ برای ممانعت از بازفطریقهی، جعل، کلاهبرداری و … باشد.
 
او گفت: یکی از نوآوری‌های انجام شده در فارس، انتقال مالکیت به شکل تدریجی از سوی فطریقهنده به خریدار و متناسب با پرداخت اقساط اســت.
 
اکبری با بیان اینکه هیچ یک از رسانه‌های رسمی در فارس اجازه پذیرش و درج آگهی‌ و اعلان‌های پیش‌فطریقه ساختمان را ندارند، گفت: درج چنین آگهی و اعلان و اخباری تنها با مجوز رسمی از سوی اداره کل راه و شهرسازی اســتان فارس ممکن خواهد بود.
 
قاضی دادگاه تجدید نظر اســتان فارس همچنین به اجرایی شدن داوری عامیانه اشاره و خاطرنشان کرد: داوری عامیانه در حقیقت دادگستری خصوصی اســت و براساس آن افراد این امکان را خواهند داشت که در تمام قراردادهای خصوصی داور و قاضی تعیین کنند؛ اگر این اقدام انجام شود و طرفین قرارداد با دردسری مواجه شوند، داور به موضوع رسیدگی و حکم صادر می‌کند.
 
اکبری با بیان اینکه موسسه داوری در شهرهای شیراز، مرودشت، آباده،‌ جهرم و برخی دیگر از شهرهای اســتان ایجاد شده اســت، اضافه کرد: تمام احکامی که موسسه‌های داوری صادر کند ضمانت اجرا توسط اجرای حکم دادگستری اســتان فارس را دارد.
 
او از فعال بودن موسسه داوری در اتحادیه املاک فارس خبر داد و گفت: یکی از اقدامات ایجاد کارگروه بیمه بود زیرا ســالانه ۵۰ میلیارد تومان از سوی بیمه‌ها برای تصادفات ساختگی پرداخت می‌کنند؛ این کارگروه در خصوص پرونده‌های ارجاعی، بررسی‌های لازم را انجام داده و از پرداخت بیمه به حوادث ساختگی، ممانعت خواهد کرد.
 
اکبری با بیان اینکه اجرایی شدن تثبیت مالکیت و اجرایی شدن قانون حدنگار توسط سازمان ثبت اسناد و املاک، زمینه ممانعت از تعرض سودجویان به ۵ میلیون هکتار اراضی ملی، تمام اراضی تحت پوشش محیط زیست و بخش زیادی از اراضی دولتی را فراهم کرده اســت، از تداوم اجرای این قانون خبر داد.
 
قاضی دادگاه تجدید نظر اســتان فارس با اشاره به اینکه کاهش جمعیت کیفری اســتان یکی از اهداف برنامه‌های دادگستری فارس اســت، گفت: در این راســتا از تمام نهادهایی که ظرفیت اســتفاده از محکومان پرونده‌های کیفری را دارند اســتفاده خواهد شد.
 
اکبری اضافه کرد: تاکنون ۲۹ اداره و سازمان دولتی برای همکاری در زمینه کاهش جمعیت کیفری زندان‌های فارس شناسایی شده‌اند تا پذیرنده محکومان باشند؛ با این اقدام محکومان برخی از جرائم مشخص به‌جای زندان خدماتی را در بخش‌های مختلف به اداره‌ها و سازمان‌های دولتی ارائه می‌دهند.
 
مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری اســتان فارس همچنین گفت: در راســتای ممانعت از سابقه‌دار شدن مرتکبان برخی جرائم، کسانیکه به اتهام بدحجابی بازداشت شوند به‌جای معرفی به دادگاه‌ها، به معاونت پیشگیری از جرم معرفی شده و در یک کلاس ۸ ساعته آموزشی شرکت خواهند کرد.
 
اکبری یادآور شد که برای مصرف کنندگان مسکرات نیز که توسط نیروی انتظامی یا ضابطان قضایی بازداشت شوند، علاوه بر تشکیل پرونده قضائی، ۵ ساعت کلاس آموزشی پیش‌بینی شده اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته هشت ساعت آموزش برای متهمان بدحجابی اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.