افغانستان: آخرین نفر بیرون رفت – ایالات متحده پس از خروج آخرین هواپیمای C -17 از فرودگاه کابل ، خروج خود را تکمیل کرد | اخبار از ایالات متحده آمریکا

[ad_1]

ایالات متحده پس از بلند شدن آخرین هواپیمای خود از فرودگاه کابل ، خروج خود از افغانستان را تکمیل کرد.

همه اعضای این سرویس در حال حاضر خارج شده اند و به کمپین 20 ساله ای که منجر به کشته شدن بیش از 2400 آمریکایی و ده ها هزار افغان شد ، پایان دادند.

عکسی از ژنرال کریس دوناهو ، فرمانده لشکر 82 هوانیروز ، در حال سوار شدن به هواپیمای باری C-17 در فرودگاه کابل ، توسط وزارت دفاع ایالات متحده منتشر شد ، زیرا او آخرین مقام آمریکایی بود که از کشور خارج شد.

ژنرال کنت اف مکنزی پیشتر طی یک کنفرانس مطبوعاتی در پنتاگون از “پایان خروج ما” خبر داد.

آخرین اخبار مربوط به افغانستان را دنبال کنید

وی گفت رز ویلسون سفیر آمریکا در افغانستان نیز در آخرین پرواز از کابل بوده است.

آنتونی بلینکن ، وزیر خارجه آمریکا گفته است که در حال حاضر نمایندگی دیپلماتیک آمریکا در این کشور از دوحه قطر کار می کند ، زیرا آمریکا وارد فصل جدیدی در روابط با افغانستان می شود.

ژنرال مکنزی ، فرمانده فرماندهی مرکزی آمریکا گفت: “آخرین C-17 در 30 اوت ساعت 15:29 بعد از ظهر به پرواز درآمد و آخرین هواپیمای سرنشین دار در حال پاک سازی حریم هوایی بر فراز افغانستان است.”

تلویزیون الجزیره گزارش داد ، کاری یوسف ، سخنگوی طالبان گفت که این بدان معناست که افغانستان “استقلال کامل” را به دست آورده است ، در حالی که جنگجویان در نزدیکی فرودگاه به افتخار به هوا شلیک می کردند.

لطفاً از مرورگر Chrome برای پخش کننده ویدیو با دسترسی بیشتر استفاده کنید

یک ژنرال پایان ماموریت 20 ساله آمریکا در افغانستان را اعلام می کند

رئیس جمهور جو بایدن گفت که بعد از ظهر سه شنبه خطاب به مردم آمریکا صحبت خواهد کرد ، اما در بیانیه ای از “شجاعت ، حرفه ای بودن و عزم نظامی” استقبال کرد.

وی گفت: “در 17 روز گذشته ، نیروهای ما بزرگترین حمل و نقل هوایی در تاریخ ایالات متحده را انجام داده و بیش از 120 هزار شهروند آمریکایی ، شهروندان متحدان ما و متحدان افغان ایالات متحده را تخلیه کرده اند.”

با این حال ، ژنرال مکنزی اذعان کرد که در حالی که “اکثریت قریب به اتفاق” آمریکایی هایی که می خواستند بروند موفق شده بودند ، همه فرار نکرده بودند و اکنون از ابزارهای دیپلماتیک استفاده می شود.

در حمله انتحاری داعش-ک در فرودگاه 13 نظامی آمریکایی و دهها غیرنظامی کشته شدند.  عکس: AP
تصویر:
در حمله انتحاری داعش-ک در فرودگاه 13 نظامی آمریکایی و دهها غیرنظامی کشته شدند. عکس: AP

وی همچنین هشدار داد که حدود دو هزار جنگجوی سخت داعش هنوز در افغانستان هستند.

یکی از شاخه های منطقه ای گروه تروریستی داعش ، داعش- کی ، عامل حمله انتحاری هفته گذشته در فرودگاه کابل بود که منجر به کشته شدن 13 نظامی آمریکایی ، سه انگلیسی و ده ها افغان شد.

او همچنین مسئولیت یک حمله موشکی به فرودگاه روز دوشنبه

به گفته ژنرال مکنزی ، طالبان هنگام خروج آخرین پرواز “محیط سختی” ایجاد کردند و آنها “مفید و مفید” بودند زیرا ایالات متحده خطوط هوایی خود را زیر دو هفته از پروازهای وحشیانه ترسیم کرد.

لطفاً از مرورگر Chrome برای پخش کننده ویدیو با دسترسی بیشتر استفاده کنید

جشن جنگجویان طالبان در فرودگاه کابل

ده ها هزار افغان در شرایط ناامیدکننده در فرودگاه منتظر بودند و امیدوار بودند از رژیم جدید طالبان فرار کنند.

خروج دوشنبه شب به این معنی است که بایدن به وعده دونالد ترامپ مبنی بر خروج از افغانستان عمل کرده است.

با این حال ، بسیاری از او انتقاد کردند که پس از خروج طالبان از این فرصت برای سرنگونی سریع ارتش افغانستان و به دست گرفتن قدرت ، عقب نشینی را ادامه داد.

پادکست روزانه را دنبال کنید پادکست های اپل ، پادکست های Google Spotify ، آب پاش

این نگرانی وجود دارد که با وجود اطمینان خاطر ، این گروه مجدداً شکل خشونت آمیز قوانین شرعی را اعمال کند ، که در آن حقوق زنان قبلاً تقریباً به صفر کاهش یافته بود.

ایالات متحده پس از حملات 11 سپتامبر 2001 وارد افغانستان شد تا مانع استفاده القاعده از این کشور به عنوان پایگاه برنامه ریزی حملات بیشتر شود.

با این حال ، حضور ایالات متحده به مدت سه دهه ادامه یافت و به شدت مورد استقبال قرار نگرفت.

ژنرال مکنزی به خبرنگاران گفت که “اسامه بن لادن را به همراه بسیاری از متحدانش در القاعده به پایان عادلانه رساند” ، اما “این یک ماموریت ارزان نیست”.

تلاش های انگلستان برای انتقال انگلیسی ها از کابل ، و همچنین افرادی که به عنوان مترجم به کشور کمک کرده اند ، روز جمعه به پایان رسیدبه

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید