ایا ریختن اسپرم در زن باردار ضرر دارد ؟

ایا ریختن اسپرم در زن باردار ضرر دارد ؟

شما چه فکر می کنید آیا ممکن است حاملگی مجدد رخ دهد؟

آیا ریختن منی در زن باردار ممکن است باعث آسیب به جنین شوید ؟

ما در این مقاله از همسرتایم به شما خواهیم گفت که ایا ریختن اسپرم در زن باردار ضرر دارد یا خیر.

با ما در این مرجع از همسرتایم همراه باشید تا در رابطه با ریختن اسپرم در بارداری ضرر دارد یا خیر بپردازیم.

 

آمیزش جنسی در دوران حاملگی مزایای زیادی دارد ، از جمله کاهش فشار خون، بهبود خواب و افزایش صمیمیت، اما آیا می‌دانستید که اگر در رابطه جنسی آلت تناسلی در واژن قرار بگیرید، ممکن است مزیت بیشتری داشته باشد؟ درسته. در حالی که بسیاری از این ادعاها به تحقیقات بیشتری نیاز دارند، وارد کردن مایع منی به کانال زایمان شما ممکن است ایده بدی نباشد.

 

در اینجا سه ​​فایده عالی ریختن اسپرم در بارداری آورده شده است.

 

پیشگیری از پره اکلامپسی

ربختن اسپرم در بارداری باعث پیشگیری از بارداری می باشد. پره اکلامپسی یک وضعیت پرخطر حاملگی است که با افزایش فشار خون و پروتئین در ادرار تعریف می شود. طبق گفته بنیاد پره اکلامپسی ، در 5 تا 8 درصد از تمام بارداری ها رخ می دهد و می تواند باعث عوارض بارداری مانند تولد نوزاد کم وزن، جدا شدن جفت ، زایمان زودرس، نارسایی کلیه و مرگ مادر و یا جنین شود.

 

محققان دانمارکی در سال 2017 مطالعه ای را منتشر کردند که منی و پره اکلامپسی را به هم مرتبط می کند. به طور خلاصه، کسانی که قبل از لقاح بیشتر در معرض مایع منی قرار داشتند، کمتر در معرض خطر ابتلا به پره اکلامپسی بودند. افرادی که شش ماه یا کمتر در معرض قرار گرفتند، موارد بیشتری از این بیماری را داشتند. یک دلیل احتمالی: مایع منی حاوی پروتئین HLA-G است که سیستم ایمنی را بهبود می بخشد. قرار گرفتن بیشتر در معرض سلول های پدری در این پروتئین می تواند به ایجاد “ایمنی” در برابر پره اکلامپسی کمک کند.

علائم پره اکلامپسی که هر زن باردار باید بداند

در همین راستا، یک مطالعه در سال 2014 که در مجله ایمونولوژی تولید مثل منتشر شد، همچنین نشان داد که مایع منی در واژن با کاهش خطر ابتلا به پره اکلامپسی مرتبط است. در واقع، افرادی که بیشترین میزان قرار گرفتن در معرض واژینال-منی را داشتند، 70 درصد خطر کمتری داشتند. با این حال، با مصرف خوراکی مایع منی، خطر کاهش نیافت.

 

درمان بیماری صبحگاهی

به گفته یکی از روانشناسان SUNY-Albany، گوردون گالوپ، افزایش قرار گرفتن در معرض مایع منی می تواند به تهوع صبحگاهی کمک کند . به گفته اسلیت ، نظریه گالوپ بیان می کند که بدن یک فرد باردار سلول های پدری جنین را به عنوان یک ماده خارجی پس می زند . بدن سعی می کند این ماده ژنتیکی ناآشنا را از طریق حالت تهوع و استفراغ دفع کند.

9 نکته ای که درباره اسپرم نمی دانستید

اگر این نظریه درست باشد، درمان تهوع صبحگاهی ممکن است قرار گرفتن در معرض مایع منی از طریق رابطه جنسی واژینال یا دهانی باشد. این به بدن شما کمک می کند تا “تحمل” را نسبت به DNA پدر ایجاد کند، بنابراین حالت تهوع و استفراغ در دوران بارداری را کاهش می دهد. قرار گرفتن در معرض به طور ایده آل باید قبل از لقاح و در طول چند هفته اول بارداری اتفاق بیفتد . البته، هیچ مطالعه پزشکی واقعاً نظریه گالوپ را تأیید نکرده است، بنابراین این “توصیه” را با کمی نمک انجام دهید.

القای کار

جیمی بلوت، متخصص زنان و زایمان در بخش زنان و زایمان و سلامت زنان در سیستم بهداشت Montefiore و دانشیار می‌گوید: اگر یک فرد باردار تاخیر داشته باشد، برخی کارشناسان می‌گویند که داشتن رابطه جنسی آلت تناسلی در واژن می‌تواند منجر به زایمان شود. در بخش زنان و زایمان و سلامت زنان و کالج پزشکی آلبرت انیشتین. بخشی از دلیل این است که ارگاسم انقباضات رحمی را تقلید می کند و رابطه جنسی می تواند اکسی توسین، هورمونی که با زایمان مرتبط است، ترشح کند.

آیا رابطه جنسی بارداری می تواند زایمان را تسریع کند؟

اما منی نیز ممکن است نقشی داشته باشد. دکتر بلوت می گوید مایع منی حاوی ماده ای هورمون مانند به نام پروستاگلاندین است که می تواند دهانه رحم را بالغ کند. در واقع، شکل مصنوعی پروستاگلاندین در داروهای القای زایمان مانند میزوپروستول نیز استفاده می شود.

 

منبع :

همسر تایم

https://www.nidirect.gov.uk/articles/advice-conceiving-and-preparing-pregnancy

 

دیدگاهتان را بنویسید