بازیهای المپیک توکیو: آیا برگزارکنندگان درآمد را بر ایمنی به عنوان جهش COVID-19 اولویت می دهند؟ | اخبار جهانبا افزایش تعداد موارد COVID-19 در توکیو 2020 ، کارشناسان بهداشت عمومی مقامات المپیک را متهم می کنند که درآمد خود را قبل از ایمنی قرار داده اند.

توشیرو موتو ، رئیس کمیته برگزاری بازی های المپیک توکیو ، حتی هشدار داد که در صورت ادامه پرونده ها ، ممکن است این رویداد لغو شود. تقریباً 90 کارمند و ورزشکار قبلاً نتایج مثبتی کسب کرده اند.

دکتر آنی گنجشک ، متخصص بهداشت عمومی گفت: آنها به ایمنی فکر نمی کنند ، این همیشه قبل از هر چیز درآمد است و این یک نگرانی بزرگ است.

اما آیا واقعا این دلیل پیشرفت المپیک است؟

قیمت توکیو 2020

بر اساس تحقیقات دانشگاه آکسفورد ، المپیک تابستانی امسال گرانترین بازی های المپیک در طول تاریخ است.

دولت ژاپن قبلاً دو برابر بودجه اولیه یعنی تقریباً 15.4 میلیارد دلار (11.2 میلیارد پوند) و پروژه های رسمی حسابرسی این كشور را هزینه كرده است كه هزینه آنها بیش از 20 میلیارد دلار (14.5 میلیارد پوند) است.

هزینه های جاری 2.8 میلیارد دلار اضافی (2 میلیارد پوند) از تأخیر یک ساله را منعکس می کند ، که شامل هزینه هایی مانند مذاکره مجدد در قراردادها و اقدامات برای مبارزه با بیماری همه گیر است.

مشترک شدن در پادکست روزانه در پادکست های اپل،، Google Podcasts،، Spotify،، آب پاش

در حالی که برگزارکنندگان توکیو بیشتر هزینه های لغو را متحمل می شوند ، نخست وزیر ژاپن یوشیهیده سوگا گفت که تصمیم لغو به کمیته بین المللی المپیک (IOC) بستگی دارد.

سوگا در آوریل گفت: “IOC قدرت تصمیم گیری دارد.” “و IOC قبلاً تصمیم به میزبانی المپیک توکیو گرفته است.”

در صورت لغو ، سازمان دهندگان چه چیزهایی را از دست می دهند؟

مایکل پین ، مدیر سابق بازاریابی IOC می گوید که درآمد تجاری حاصل از تلویزیون ، حمایت مالی و فروش بلیط معمولاً هزینه اجرای بازی ها خارج از سرمایه گذاری زیرساخت های سرمایه را پوشش می دهد.

بنابراین ، با توجه به افزایش هزینه های توکیو 2020 ، به نظر می رسد که برگزارکنندگان بخواهند برای جبران این ضررها به جلو حرکت کنند ، عملی است.

اما پین خاطرنشان می کند که جریانهای اصلی درآمد IOC ، از قبیل حمایتهای مالی بین المللی و معاملات تلویزیونی که حدود سه چهارم درآمد آن را تشکیل می دهند ، به دلیل قفل شدن طولانی مدت یا بیمه بودن ، محافظت می شوند.

وی اظهار داشت: تصمیم گیری مالی در مورد درآمد در روند تصمیم گیری IOC مشکلی ندارد. تنها تمرکز IOC این است که این بازی ها را برای فعال کردن ورزشکاران هر چهار سال یکبار انجام دهد.

ثبت حمایت محلی بزرگترین م componentلفه بودجه کمیته برگزاری در ژاپن است. ست کربی ، آکادمیست در رشته های ورزشی و مدیریت اوقات فراغت در دانشگاه ناتینگهام ترنت ، گفت: این جریان درآمد “تکان دهنده” و “تقریباً مطمئن خواهد بود که اگر بازی ها لغو شود”.

اما حامیان مالی محلی و درآمد بلیط ، که عمدتا به کشور میزبان می رود ، قبلاً ضربه خورده اند.

“درآمد حاصل از حمایت مالی از قبل به دلیل کمبود تماشاگر و نگرانی های عمومی به خطر افتاده است کووید -19“کربی گفت.” برنامه ها با تماشاگران و تعامل با طرفداران در قلب فعالیت های بازاریابی آنها برنامه ریزی خواهد شد. “

شاید هم سازمان دهندگان IOC و هم سازمان دهندگان توکیو نگران خسارت شهرت ناشی از لغو باشند. اما ادامه در وضعیت کنونی همه گیر می تواند خطر بیشتری برای ژاپن و مارک المپیک ایجاد کند.

حامیان مالی محلی و بین المللی به دلیل نگرانی در مورد موارد COVID-19 از توکیو 2020 فاصله گرفته اند. از اوایل ماه مه ، روزنامه مهم ژاپنی و حامی مالی محلی Asahi Shimbun خواستار لغو بازی ها شد ، در حالی که خودروساز برتر ژاپنی تویوتا در 19 ژوئیه اعلام کرد که تمام تبلیغات خود را پس خواهد گرفت.

آیا اقتصاد ژاپن از توکیو 2020 تقویت خواهد شد؟

برگزارکنندگان توکیو همچنین باید توجه داشته باشند که تقویت اقتصاد ژاپن از طریق بازی ها از دست رفته است.

در سال 2016 ، بانک ژاپن پیش بینی می کند که این کشور تولید ناخالص داخلی 91 میلیارد دلاری (66 میلیارد پوند) فقط از ساخت و ساز را ببیند ، در حالی که تجزیه و تحلیل Nomura ارزش پایین تری از ارزش تولید 30 میلیارد دلار (21.8 میلیارد پوند) را تخمین می زند. مبلغی که باشد ، بیشتر این هزینه سرمایه ای قبلاً قبل از المپیک اتفاق افتاده است.

در مورد تقاضا ، تاكاشی میوا ، اقتصاددان ارشد Nomura در ژاپن ، می گوید كه فقط درآمد حاصل از خدمات و برخی كالاها – كمتر از نیمی از افزایش تقاضا – در معرض لغو قرار دارند.

این بازی ها همچنین به ژاپن این فرصت را می دهد تا از افزایش چشمگیر سالهای پس از این رویداد استفاده کند. بررسی انجام شده توسط دولت انگلستان پس از لندن 2012 ، سود تجاری و سرمایه گذاری را فقط برای سال اول 9.9 میلیارد پوند تخمین زد.

اما ماتیاس فیرگو ، محقق ارشد موسسه تحقیقات اقتصادی اتریش ، اظهار می دارد که برخی از این هزینه ها حتی بدون المپیک نیز رخ داده است: “حتی در زمان های عادی ، تمام فعالیت های مربوط به چنین رویدادی عظیم ارزش ندارند.”

تجزیه و تحلیل Firgo نشان داد که افزایش اقتصادی در حدود 3٪ تا 4٪ میزبانی وجود دارد ، اما فقط در سطح منطقه در طول سال رویداد و سال قبل است. اگرچه نشانه های اولیه ای از تأثیرات مثبت بلند مدت وجود دارد ، اما داده ها قطعی نیستند.

قیمت COVID-19

اگرچه منتقدان حدس می زنند كه برگزاركنندگان درآمد را از امنیت بیشتر می كنند ، اما به نظر نمی رسد دستاوردهای بزرگ اقتصادی از بازی های المپیك توكیو حاصل شود.

در این میان اقتصاددانان به متخصصان بهداشت عمومی پیوسته اند تا نسبت به افزایش عفونت های پس از المپیک هشدار دهند.

موسسه تحقیقاتی Nomura در ماه مه تخمین زده است که تأثیر اقتصاد ژاپن از شرایط اضطراری اول و دوم 58 میلیارد دلار (42 میلیارد پوند) در مقایسه با 16 میلیارد دلار بوده است. حدود سه برابر هزینه لغو.

بنابراین ، شاید بزرگترین تهدید برای اقتصاد ژاپن جهش بالقوه در عفونت های COVID-19 باشد ، نه رد بازی ها به طور کلی.


داده ها و پزشکی قانونی این تیم یک بخش چند ماهر است که به تهیه روزنامه نگاری شفاف از Sky News اختصاص دارد. ما داده ها را جمع آوری ، تجزیه و تحلیل و تجسم می کنیم تا بر اساس داده ها داستان تعریف کنیم. ما مهارت های گزارشگری سنتی را با تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره ای پیشرفته ، رسانه های اجتماعی و سایر اطلاعات منبع باز ترکیب می کنیم. از طریق داستان نویسی چندرسانه ای ، در حالی که نحوه روزنامه نگاری ما را نشان می دهیم ، سعی در توضیح بهتر جهان داریم.

چرا روزنامه نگاری داده برای Sky News مهم است

دیدگاهتان را بنویسید