لورل هوبارد: وزنه بردار تراجنسیتی در بازی های المپیک زنان توکیو شرکت می کند – اما آیا او مزیت ناعادلانه ای دارد؟ | اخبار انگلستان


سازماندهی بازیهای المپیک توکیو در زمان شیوع ویروس کرونا بحث برانگیز است – اما شاید یک ورزشکار با شروع بازیها بزرگترین نقطه گفتگو باشد.

این لورل هوبارد است در توکیو 2020 تاریخ سازی خواهد کرد پس از تبدیل شدن به اولین ورزشکار تراجنسیتی انتخاب شده برای شرکت در بازی های المپیک.

نیوزلندری 43 ساله – که در سال 2012 از مرد به زن دیگر منتقل شد – نماینده وزنه برداری زنان در وزنه برداری زنان خواهد بود و انتخاب وی بحث های شدیدی را در مورد رقابت عادلانه در بازی ها برانگیخته است.

لورل هوبارد با 43 سال سن نه تنها اولین ورزشکاری است که در المپیک شرکت می کند ، بلکه مسن ترین وزنه بردار بازی های امسال است.  عکس AP
تصویر:
لورل هوبارد با 43 سال پیرترین وزنه بردار بازی های امسال است. عکس: AP

وزنه برداران رقیب با حضور وی در این رویداد مخالفت کرده اند – یکی از آنها اوضاع را “یک شوخی بد” خواند – در حالی که چندین ستاره سابق ورزش ، مانند کیتلین جنر،، مارتینا ناوراتیلوا و شارون دیویس، علیه ورزشکاران متولد مرد که در ورزش های نخبه زنان رقابت می کنند صحبت کرده اند.

علی رغم انتقادات ، کمیته بین المللی المپیک (IOC) از انتخاب هوبارد حمایت کرده و گفته است که طبق قوانین فعلی می تواند رقابت کند.

بحث در هر دو طرف شدید و گاهی سمی است، اما مرد در مرکز در یک مکان عمومی بسیار ساکت مانده است.

هوبارد از سال 2017 مصاحبه رسانه ای انجام نداده است و او قبل از بازی های المپیک در یک عکسبرداری برای تیم وزنه برداری نیوزلند غایب بود.

بنابراین ، ما در مورد ورزشکاری که آماده مبارزه برای کسب مدال در وزن فوق العاده سنگین وزن 87+ کیلوگرم زنان است ، چه می دانیم – و آیا یک مزیت ناعادلانه وجود دارد؟

آیا هوبارد برای کسب مدال در المپیک توکیو آماده است؟

جوانا هارپر ، که در حال کار بر روی چندین مطالعه در مورد ورزشکاران تراجنسیتی در دانشگاه لاگبورو است ، می گوید هوبارد “مطمئناً از مزایای جسمی برخوردار است” نسبت به رقبا.

خانم هوبارد در وزن 87 کیلوگرم در بازی های المپیک تابستانی توکیو شرکت می کند
تصویر:
هوبارد در وزن 87+ کیلوگرم در وزنه برداری بانوان شرکت می کند

به طور کلی ، زنان تراجنسیتی “حتی بعد از هورمون درمانی” بلندتر ، بزرگتر و قدرتمندتر از زنان سیسجندر هستند. [whose gender identity matches the sex they were assigned at birth]، او می گوید

خانم هارپر به اسکای نیوز گفت: “اینها همه مزیت ها در بسیاری از ورزش ها از جمله وزنه برداری است.”

“آیا این مزایا ناعادلانه است یا نه یک سوال کاملا متفاوت است. انجام این تمایز بسیار مهم است.

“ما در ورزش به مزایایی اجازه می دهیم – در واقع آنها را جشن می گیریم. آنچه اجازه نمی دهیم یک مزیت بزرگ است.

“به عنوان مثال ، ما به تنیس بازان چپ دست اجازه می دهیم تنیسورهای دست راست بازی كنند ، اگرچه تنیسورهای چپ دست دارای مزایایی هستند. اما ما اجازه نمی دهیم بوكسورهای سنگین وزن با پرواز بوكسرها وارد رینگ شوند.

“قطعاً درست است که لورل هوبارد برتری زیادی نسبت به زنانی که با آنها روبرو خواهد شد ندارد.”

خانم هارپر که به نگارش دستورالعمل های المپیک 2015 برای ورزشکاران تراجنسی کمک کرد ، می گوید لی ونوون از چین مورد علاقه برای گرفتن طلا از هوبارد است ، اما نیوزیلند یک شانس واقعی برای کسب مدال دارد.

لطفاً از مرورگر Chrome برای پخش کننده ویدیوی با دسترسی بیشتر استفاده کنید

2020: لورل هوبارد وزنه بردار NZ ترانس

خانم هارپر ، کفش کتانی سابق کانادایی که در سال 2004 مسابقه زنان را پشت سر گذاشت ، گفت: “لورل می تواند در بین 14 زنی که در وزن او رقابت می کنند ، رتبه سوم تا چهاردهم را کسب کند.”

دستاوردهای اولیه هوبارد در وزنه برداری در مسابقات مردان

هوبارد که قرار است در تاریخ 2 آگوست در المپیک شرکت کند ، مسن ترین وزنه بردار صعود کننده به بازی های توکیو است.

پدرش دیک در 9 فوریه 1978 در اوکلند متولد شد و یکی از معروف ترین مارک های غذایی نیوزلند را به نام Hubbard Foods تأسیس کرد و بین سالهای 2004 تا 2007 شهردار اوکلند بود.

قبل از رفتن به ماده ، هوبارد در وزنه برداری مردان شرکت کرد و در سال 1998 رکورد ملی جوانان را ثبت کرد و 300 کیلوگرم در بخش M105 را بالای سر برد.

او بعداً نشان داد که در تلاش برای داشتن احساس مردانه تر ، به یک “ورزش کهن الگوی مرد” روی آورده است.

هوبارد در سال 2017 به رادیو نیوزلند گفت: “من فکر می کردم اگر چیزی را خیلی مردانه امتحان کنم ، شاید این اتفاق بیفتد.”

“متاسفانه غم انگیز نبود به این معنا که ممکن است دوره های تاریک زندگی من را کمی قابل کنترل تر کند.”

لورل هوبارد (سمت راست) در بازی های Community Community 2018 انگلیس در استرالیا.  عکس AP
تصویر:
هوبارد (R) در بازی های Community Community 2018 انگلیس در استرالیا. عکس AP

هوبارد می گوید که او در سال 2001 در 23 سالگی وزنه برداری را متوقف کرد ، “زیرا تحمل آن خیلی زیاد شد” و “تقصیر” فشار تلاش برای ورود به جهانی است که ممکن است در واقع برای انسان طراحی نشده باشد.

روی آوردن به وزنه برداری در زنان

پس از جابجایی به زنی 35 ساله در سال 2012 ، 5 سال دیگر طول می کشد تا هوبارد در مسابقات بین المللی وزنه برداری شرکت کند – و او بلافاصله به موفقیت دست یافت.

وی در سال 2017 در سه مسابقه در استرالیا پیروز شد ، از جمله مدال طلای استرالیایی اینترنشنال در سنگین ترین دسته زنان ، در مجموع وزنه 268 کیلوگرم را از آن خود کرد.

اگرچه وی واجد شرایط مسابقه بود – پس از اثبات اینکه سطح تستوسترون وی 12 ماه قبل از رویداد زیر آستانه خاصی بود ، پیروزی وی بحث برانگیز بود.

جونیارا سیپایا ، وزنه بردار ساموایی ، که در همین رده شرکت کرد ، اظهار داشت که شرکت هوبارد “ناعادلانه” است و به ناظر ساموآی گفت: “همه ما می دانیم که قدرت زن به مرد نزدیک نیست ، هر چقدر هم تمرین کنیم.

لورل هوبارد ، شرکت کننده در بازی های انجمن 2018 انگلیس.
تصویر:
هوبارد ، تصویر سال 2018 ، در سال 2012 به زنی 35 ساله روی آورد.

در همین حال ، مایکل کیلان ، رئیس فدراسیون وزنه برداری استرالیا ، به هابارد ، که در برابر زنان رقابت می کند ، گفته است: “ما در یک ورزش قدرت هستیم که معمولاً با گرایشات مردانه همراه است. من فکر نمی کنم این شرایط برابر باشد.”

هوبارد با کسب دو مدال نقره در وزن 90+ کیلوگرم ، عناوین بین المللی را در مسابقات جهانی وزنه برداری 2017 کالیفرنیا خلق کرد.

این به این معنی بود که هوبارد اولین وزنه بردار نیوزیلندی – زن یا مرد – بود که در جام جهانی سکو زد.

اما تنش های فزاینده ای که بین رقابت ها بر سر مشارکت آن وجود دارد کاملاً مشخص بود.

تیم شموردز ، مربی سارا روبلز دارنده مدال طلا از ایالات متحده ، گفت که تعدادی از مربیان از این ورزشکار استقبال کردند زیرا “هیچ کس نمی خواهد [Hubbard] من برنده شدم “

ضربه ای که تقریباً در زندگی حرفه ای او پایان می یابد

هوبارد از درگیری شمشیر کلامی امتناع ورزید و توجه خود را به بازی های مشترک المنافع انگلیس 2018 در ساحل طلای استرالیا معطوف کرد.

با این حال ، این رویداد برای هوبارد فاجعه بار پایان یافت ، زیرا وی در حین مسابقه هنگام هدایت در میدان ، از ناحیه دست دچار آسیب دیدگی وحشتناک شد.

پس از مسابقه ، او گفت که احتمال دارد قطع رابطه در دست “کار حرفه ای خود را پایان دهد”.

به خانم هوبارد گفته شد که پس از شکستن بازوی خود در بازیهای انجمن 2018 انگلیس ، دیگر نمی تواند رقابت کند.
تصویر:
هوبارد در بازی های جامعه بریتانیا 2018 مجروحیت تقریباً شغلی را تجربه کرد.

دور از این ورزش ، بحث و جدال بیشتری برای هوبارد وجود داشت ، زیرا او به رانندگی با سهل انگاری متهم شد ، که پس از تصادف در اکتبر 2018 باعث آسیب دیدگی شد.

رسانه های نیوزیلند گزارش دادند که ماشین هوبارد در دهه 60 به یک وسیله نقلیه حامل یک زوج استرالیایی برخورد کرد ، زیرا راننده مرد نیاز به جراحی بزرگ ستون فقرات داشت

به گفته روزنامه استاف ، وی به مدت یک ماه از رانندگی رد صلاحیت شد و به پرداخت حدود 13000 دلار به این زوج محکوم شد که می گوید با موفقیت در حال مبارزه برای رفع محدودیت های جلوگیری از گزارش پرونده است.

انتخابی برای المپیک – به نظر نخست وزیر نیوزیلند

هوبارد پس از غلبه بر مصدومیت خود از سال قبل ، در بازیهای اقیانوس آرام 2019 ساموآ موفق به کسب دو ظرف طلا شد.

اما انتقادات بیشتر بود ، زیرا نخست وزیر ساموآ گفت که از اجازه دادن به هوبارد در رویداد زنان “شوکه شده” است.

هابارد قبل از انتخاب شدن برای تیم المپیک نیوزلند پس از یک سال تأخیر بازی ها به دلیل COVID ، در جام جهانی وزنه برداری 2020 به شهرت بیشتری دست یافت.

آنا ون بلینگن ، وزنه بردار بلژیکی مخالفت خود را با شرکت یک زن تراجنسی در بازی های المپیک زنان ابراز داشت و گفت این وضعیت “یک شوخی بد” است.

لطفاً از مرورگر Chrome برای پخش کننده ویدیوی با دسترسی بیشتر استفاده کنید

چرا توکیو 2020 مثل هیچ المپیکی یک المپیک نخواهد بود

اما هوبارد از طرف كاریسما آمو تارانت ، رقیب استرالیایی خود حمایت شد ، وی گفت: “من برای او بسیار احترام قائلم.”

در سال 2015 ، IOC راه را برای ورزشکاران تراجنسیتی برای حضور در المپیک به عنوان زنان باز کرد ، به شرطی که سطح تستوسترون حداقل 12 ماه قبل از اولین مسابقه خود زیر 10 نانومول در لیتر باشد.

برخی از دانشمندان می گویند این رهنمودها برای کاهش منافع بیولوژیکی افرادی که در دوران بلوغ مانند مردان به سر می برند ، از جمله تراکم عضلات و عضلات ، کار چندانی ندارند.

اما طرفداران ورود تراجنسیتی استدلال می کنند که روند انتقال به طور قابل توجهی این مزیت را کاهش می دهد و تفاوت های جسمی بین ورزشکاران به این معنی است که در ورزش هرگز شرایط کاملاً برابر وجود ندارد.

“ورزشکار آسیب پذیر … و مرد شیرین”

کریستن وورلی ، هنگامی که تلاش کرد به عنوان نماینده کانادا در دوچرخه سواری در المپیک 2008 به عنوان نماینده ورزش کانادایی در دوچرخه سواری شرکت کند ، به اولین زن ورزشی تبدیل شد که فرایند تست جنسیت المپیک را پشت سر می گذارد ، معتقد است هوبارد “تأثیر فاجعه باری بر روی فیزیولوژی او داشت”.

وی ابراز نگرانی کرد که برخی منتقدان “توانایی حمله به یک ورزشکار بسیار آسیب پذیر را دارند” و هوبارد را “یک مرد بسیار شیرین” توصیف کرد.

خانم ورلی به اسکای نیوز گفت: “او حق دارد مانند هر ورزشکار دیگری در المپیک شرکت کند.”

پادکست روزانه را دنبال کنید پادکست های اپل ، Google Podcasts Spotify ، آب پاش

پس از اعلام انتخاب خود برای بازیهای المپیک ، هوبارد ، خجالتی از تبلیغات ، بیانیه ای صادر كرد و گفت پس از آسیب دیدگی كاملاً شغلی ، از حمایتی كه به او كمك كرد “در تاریكی” فروتن بود.

علی رغم توجهی که قبل از بازی ها به او جلب شد ، هوبارد تنها ورزشکار تراجنسی نیست.

چلسی ولف ، دوچرخه سوار زن تراجنسیتی ، به عنوان جانشین تیم BMX آمریکا انتخاب شده است ، در حالی که یک بازیکن تیم بانوان کانادایی به نام کوین ، خود را به عنوان یک تراجنسی معرفی می کند و از ضمایر مورد استفاده خود استفاده می کند.

با این حال ، هوبارد احتمالاً تنها زن تراجنسیتی است که در ورزشهای انفرادی با زنان سیزنر رقابت می کند.

خانم هارپر گفت منتقدان حضور هوبارد در مسابقات وزنه برداری زنان “باید به تصویر بزرگتر نگاه کنند” ، تعداد کمی از ورزشکاران در این بازی ها شرکت می کنند.

وی به اسکای نیوز گفت: “این تمرکز فقط روی یک ورزشکار غلط و غلط است.”

“بانوان ترانس به زودی ورزش زنان را برعهده نخواهند گرفت.”

دیدگاهتان را بنویسید